فروش عمده خیار سبز از گلخانه ها

فروش عمده خیار سبز از گلخانه ها قیمتی ارزان تر از مراکز دیگر دارد زیرا بدون هیچ واسطه ای فروش انجام می شود، خیار سبز گلخانه ای به عنوان پر طرفدار ترین میوه در بازار و فروشگاه های اصلی با بهترین کیفیت به فروش می رسد.

نحوه کشت خیار گلخانه ای

قبل از هر اقدامی در مورد نحوه کشت خیار گلخانه ای ایتدا بهتر است اطلاعاتی از قبیل آمار هوا شناسی منطقه نظرات و تجربیات مهندسین کشاورزی و کشاورزان با تجربه همچنین یکی از مهم ترین مورد که قیمت این محصول می باشد را در بازار کسب کرده و انگاه زمان کشت را انتخاب نمایید.
زیرا زمان کشت در بهره برداری محصول تاثیر مستقیم داشته و باعث بالا رفتن روحیه کار و تلاش می شود. بعد از انتخاب زمان کشت، باید بذر مورد نظر را انتخاب کرد مثلا می توان گفت بذر خیار گلخانه ای زمستانه یا انواع دیگر خیار را خریداری نمود.
پس از انتخاب بذر باید فکر نحوه کشت خیار باشیم به طور کلی در مقابل ما دو راه برای کشت بذر وجود دارد. یکی کشت به صورت مستقیم و دیگری کشت به صورت خزانه، که از این دو راه به خاطر صرفه جویی در استفاده از امکانات گلخانه ای و مراقبت بیشتر و بهتر تا جوانه زدن، بهتر است از کشت در خزانه بهره گیری کرد.

نحوه کشت خیار گلخانه ای

وقتی بذرها سبز شدند پس از مراقبت های پی در پی، باید آن ها را به زمین گلخانه منتقل کنیم. (وقتی بذر ها اماده انتقال به زمین شده باشند به آن ها نشا می گویند.) طریقه کاشت نشا به این صورت است که حفره هایی با فاصله معین و بر اساس تراکم بوته در متر مربع محاسبه شده است بر روی بستر ها تعبیه می کنیم که دقیقا به اندازه خاک گلدان های سینی نشا است.
آنگاه با احتیاط کامل نشا را همراه با خاک گلدان از گلدان ها جدا کرده و در حفره ها قرار می دهیم. به یاد داشته باشیدکه بهترین زمان کاشت خیار پاییزه در زمستان و بهار می باشد. پس از انتقال نشا ها به زمین آن ها را آبیاری می کنیم.
بعد از آبیاری و گذشت چند روز، ارتفاع بوته خیار به بیش از 30 متر می رسد که باید شاخه ها و میوه ها و گل های آن را به تدریج حذف کنیم تا بتواند به خوبی رشد کند. عمر بوته خیار گلخانه ای شامل زمان 70 تا 90 روزه کاشت تا جمع آوری بوته ها می باشد.
برداشت محصول آخرین مرحله می باشد که در انجام آن دقت بسیاری باید کرد تا آسیبی به گیاه وارد نشود.

طرح توجیهی کشت خیار در گلخانه ها

طرح توجیهی کشت خیار در گلخانه ها بسیار پر سود و کار آسانی می باشد. خیار یا بادرنگ گیاهی از خانواده کدوییان است. خیار ساقه ای بالا رونده دارد که میوه ها از آن آویزان می شوند که این ساقه نیز به عنوان گیاه خوراکی استفاده دارد.
خیار به سه شکل مخصوص خیار شور، خیار گلخانه ای و خیار مجلسی یافت می شود. ارقام خیار های گلخانه ای از نوع بکر بار و ماده گل می باشد.
مهم ترین خصوصیات این ارقام:

 • سازگاز با شرایط کشت در گلخانه هستند.
 • راندمان محصول زیاد می باشد.
 • انجام هرس و جوان نمودن بوته، عمر گیاه را می توان چندین بار تجدید نموده و مجددا بهره برداری نمود.
 • احتیاج به زنبور یا دیگر عوامل تلقیح کننده ندارند.

توزیع کننده خیار گلخانه ای

شرکت های بازرگانی زیادی در سراسر کشور به عوان توزیع کنندگان خیار گلخانه ای با بهترین کیفیت، محصولات را در اختیار خریداران قرار می دهند. خیار از بهترین و خاص ترین میوه هایی می باشد که در انواع مختلف در ایران تولید می شوند و به فروش می رسند.
یکی از بهترین نوع این میوه، خیار گلخانه ای می باشد که بسیار تر و تازه بوده و به شکل بسیار عالی در کشور تولید می شود. قیمت این نوع خیار ها بسیار بوده و در بازار های مختلف کشور و فروشگاه های فروش انواع میوه با بهترین قیمت به فروش می رسند.

توزیع کننده خیار گلخانه ای

از بهترین ویژگی های این محصول می توان به مواردی که در ادامه دید اشاره کرد:

 • کاملا ارگانیک تولید می شود.
 • در بهترین نوع خاک کشت می شود.
 • برای سلامت انسان بسیار مفید و مناسب می باشد.
 • رنگ سبز بسیار زیبایی داشته و تروتازه می باشد.

در بیشتر استان ها خیار به صورت گلخانه ای کشت می شود، اما استان یزد موفق ترین بوده و پیش رفت چشم گیری داشته است که امروزه یکی از صادر کنندگان خیار گلخانه ای نیز به شمار می رود.

عوامل مهم در میزان برداشت خیار گلخانه ای

عوامل مهم در میزان برداشت خیار گلخانه ای به میزان باردهی، فصل برداشت و نحوه نگه داری آن بستگی دارد.
خداوند هر میوه ای را در فصل و زمان مناسب خودش آفریده است که خیار یکی دیگر از میوه های تابستانی است و در گرمای طاقت فرسای تابستان به خنک شدن و پاییین آوردن دمای بدن کمک زیادی می کند.
امروزه افراد زیادی به پرورش این محصول روی آورده اند که با موفقیت های زیادی هم رو به رو شده اند. خیار گیاهی علفی و در درجه حرارت 18 تا 24 درجه سانتی گراد کشت می شود.
خیار گیاهی است که پایه گل های نر و ماده آن بر روی یک بوته تشکیل می شود. خیار گلخانه ای مشخصه های زیادی دارد که در مطالب زیر شرح داده می شود.

 • برگ: برگ خیار نسبتا پهن و بزرگ و رنگ آن سبز روشن است که به طور متناوب روی ساقه قرار می گیرد.
  بریدگی های کم عمق، برگ خیار را به 5 قسمت یا لوب مثلثی شکل تقسیم می کند و قسمت وسط دارای نوک تیز می باشد. اندازه برگ ها در خیار گلخانه ای بین 20 تا 40 سانتی متر می باشد.
  دمبرگ خیار بلند، قطور و آبدار است که در روی هر گره از ساقه فقط یک برگ به وجود می آید، اما از گره سوم به بعد پیچک ها نیز تولید می شوند و منشا خیز شاخه ای داشته و به ساقه کمک می کنند تا بتواند از قیم بالا برود.
 • گل: گل ها نر یا ماده هستند که روی یک پایه قرار دارند یعنی گیاه خیار یک پایه است.
  تعداد گل های نر همیشه زیادتر از گل های ماده بوده و قبل از گل های ماده تولید می شود.
 • میوه: شکل میوه بلند و رنگ سبز دارد و طول میوه های گلخانه ای بین 25 تا 50 سانتی متر متغیر می باشد.
 • ریشه: سیستم ریشه خیار تقریبا گسترده ولی نازک است و در سطح وسیع گسترش می یابد و در عمق 30 سانتی متری ریشه ها انبوهی تولید می کند. بنابراین برای کاشت خیار باید خاک سطح الارض را غنی و سرشار از مواد غذایی نمود.
 • ساقه: ساقه خیار علفی و به رنگ سبز روشن آبدار و دارای پوست نازک و کرک دار می باشد، ساقه اصلی این گیاه به صورت عمودی رشد می کند.

خیار گلخانه ای نسب به خیار هوای آزاد برتری دارد زیرا:

 1. عدم نیاز به گرده افشانی و رشد تمام میوه های تولیدی
 2. عملکرد بالا و استفاده بهینه از فضای گلخانه
 3. تولید میوه های صاف و خوش رنگ و یک انداز
 4. بازدهی طولانی مدت خیار گلخانه ای بیش از 4 ماه طول می کشد.
 5. امکان توسعه سیستم آبیاری تحت فشار در شرایط گلخانه
 6.  متراکم بودن حجم تولیدی و استفاده بهینه از نیروی کارگری
 7. مقاومت نسبی ارقام به برخی از عوامل بیماری زای قارچی
 8. عدم وجود تلخی خیار در همه قسمت های میوه که باعث افزایش کیفیت میوه می شود.

باکیفیت ترین نمونه خیار سبز موجود در بازار

شما می توانید باکیفیت ترین نمونه خیار سبز را در بازار های موجود مشاهده کنید. خیار سبز را می توان به روش های مختلفی در کشور خود تولید و توزیع نمود.

باکیفیت ترین نمونه خیار سبز موجود در بازار

فروش خیار سبز در بیشتر مراکز کشور انجام می پذیرد و می توان به راحتی آن را خریداری کرد. فروش خیار سبز بسیار پر فروش است و می توان برای خرید این محصول با کیفیت به مراکزی مراجعه کرد که قابل اطمینان باشد.

با ما در ارتباط باشید

phone ۹۸۳۵۳۸۲۷۸۲۵۵+
phone ۹۸۹۱۲۴۶۰۸۲۱۵+
phone [email protected]
phone [email protected]
phone [email protected]
GincoTrade Location یزد، میدان خاتمی، بلوار مدرس، قبل از پمپ بنزین

درباره‌ی admin2

همچنین ببینید

مرکز پخش خیار سبز هشت بندی در ایران

مرکز پخش خیار سبز هشت بندی در ایران

برای خرید خیار سبز هشت بندی می توان از مراکز پخش و میدان های تره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید..!
با ما در ارتباط باشید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم