فروش عمده خیار سبز ساده گلخانه ای

خیار سبز ساده گلخانه ای به صورت عمده و جزئی، با بهترین کیفیت در بازار ها و شرکت های عرضه کننده به فروش می رسد. شرکت های ایرانی و خارجی زیادی توانسته اند با فرمولاسیون عالی بذر های مختلف و مرغوبی را در گلخانه های خیار سبز ساده، این نوع از خیار را تولید کنند.

چگونگی کاشت و پرورش خیار گلخانه ای

این سوال اکثر متقاضیان می باشد که کاشت و پرورش خیار سبز ساده گلخانه ای چگونه انجام می شود.

 • انتخاب زمان و کشت و شرایط آب و هوا
 • انتخاب بذر مناسب و خوب
 •  نحوه کشت

چگونگی کاشت و پرورش خیار گلخانه ای

 • انتقال نشاء به زمین اصلی
 • تراکم بو ته ها
 • آبیاری
 • هرس
 • برداشت

آموزش کاشت خیار در گلخانه

در این مطالب بهترین و ساده ترین آموزش کامل کاشت خیار گلخانه ای را می توان یاد گرفت، قبل از هر اقدامی در مورد کشت خیار ابتدا بهتر از اطلاعاتی در مورد هواشناسی آن منطقه و تجریبات مهندسین کشاورزی و کشاورزان با تجربه و مهم ترین قیمت محصول مورد نظر در بازا کسب کرده و آنگاه زمان کشت را انتخاب کنید زیرا زمان کشت در بهره برداری محصول اهمیت زیادی دارد و باعث بالا رفتن روحیه ی کار و تلاش می گردد.
به طور کلی زمان هایی که شرایط جوی نامناسب است، باید از دوره کشت حذف گردد و اگر چنین کاری صورت نگیرد و زمان های نامساعد در میان زمان برداشت قرار می گیرد که کشت خیار با مشکلاتی رو به رو می شود.
بعد از انتخاب زمان کشت باید بذر مناسب و خوبی انتخاب کرد و پس از انتخاب بذر باید فکر نحوه کشت آن بود که به طور کلی ما دو راه برای کشت داریم. یکی کشت خزانه و دیگری کشت مستقیم است که کشت خزانه توصیه می شود.
بهترین نوع کاشت در گلدان های نشاء ماده طبیعی بنام پیت ماس است که در بازار انواع ایرانی و خارجی آن یافت می شود.
اگر محل قرار گرفتن سینی نشاء دارای 30 درجه سانتی گراد حرارت بوده و نور و رطوبت کافی وجود داشته باشد پس از 5 تا 7 روز بذر جوانه می زند. توصیه می شود این نوع بذر ها را به علت گرانی آن ها پس از 24 ساعت قبل از کاشت در زمین یا گلدان در یک پارچه نخی و یا پنبه ای در دمای 30 درجه سانتی گراد نگه داری شود.
باید دقت کرد که قبل از این کار بذر ها ابتدا در آب ولرم خیسانده شوند ازب طرفی دیگر باید مراقبت های لازم را به عمل آورد تا گیاه جوان بدون آفت و بیماری به زمین منتقل شود.
بعد از سبز شدن بذر ها باید آن ها را به زمین گلخانه منتقل کرد به این ترتیب که حفره هایی که با فاصله معین و بر اساس تراکم بوته بر متر مربع محاسبه شده است بر روی بستر ها تعبیه می کنیم که دقیقا به اندازه حجم سینی های نشاء است.آنگاه نشاء را همراه با خاک گلدان از گلدان جدا کرده و در حفره ها قرار می دهیم.
بعد از انتقال نشاء زمین را که از سیستم تحت فشار به صورت قطره ای استفاده کرده ایم، آبیاری می کنیم و بعد نوبت به هرس کردن گیاه می رسد،در بته خیار تا زمانی که ارتفاع گیاه به 30 سانتی متر نرسیده، هیچ گونه هرسی را انجام نمی دهیم . اما بعد از اینکه بوته به ارتفاع 30 سانتی متری رسید شاخه های فرعی، میوه ها و گل های آن را به تدریج حذف می کنیم با اینکار به گیاه اجازه می دهیم که تمام انرژی تولیدی توسط گیاه صرف رشد و ساقه و برگ ها اولیه شود.
از مواردی که باید در آن دقت زیادی کرد که آسبی به گیاه وارد نشود نحوه چیدن خیار از بوته می باشد که باید به درستی و بدون هیچ آسبی انجام شود. خیار ها را برای بسته بندی در سبد های پلاستیکی نانو قرار می دهند و سر پلاستیک را کامل می بندند.

سرمایه لازم برای راه اندازی گلخانه خیار سبز

برای راه اندازی گلخانه خیار سبز، سرمایه آن بسته به مکان و تجهیزات و تجربه شخص متغیر می باشد. در کنار هزینه راه اندازی گلخانه بایست به مجوز های آن توجه شود.

سرمایه لازم برای راه اندازی گلخانه خیار سبز

دریافت مجوز و پروانه های تاسیس و بهره برداری ازاین جهت حائز اهمیت می باشد که شما برای توسعه کار نیاز به دریافت وام از وزرات کشاورزی و بسیج سازندگی خواهد داشت و این مراجع در صورتی با در خواست وام شما موفقت می کنند که گلخانه شما دارای مجوز های لازم باشد.
هم اکنون در بسیاری از کشور ها محصولات به شیوه گلخانه ای تولید و روانه بازار می شود. در ایران نیز گلخانه ها چند سالی است مورد استقبال کشاورزان قرار گرفته است.

خیار سبز های گلخانه ای صادراتی ایران

خیار سبز های گلخانه ای صادراتی ایران یکی از محصولاتی می باشد که طرفداران زیادی در بین کشورهای مختلف به خود اختصاص داده است.
یکی از محصولات صادراتی در ایران خیار است که عمده ترین محصول تولیدی گلخانه های ایران است و بازار خوبی هم برای صادرات دارد اما خیار گلخانه یزد طی سال های اخیر شاهد روند رشد روز افزون احداث واحد های گلخانه ای در سراسر کشور می باشد.
در واقع گلخانه به مثابه یک تکنولوژی جدید به شدت مورد پذیرش کشاورزان قرار گرفته است. گلخانه نسبت به زمین کشاورزی دارای مزیت های زیادی می باشد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برداشت محصول به صورت 4 فصل
 • کنترل راحت آفات، بیماری ها و آلودگی ها
 • نداشتن استرس در مورد سرقت محصولات
 • مکان کاشت محصول در مناطق بد آب و هوا
 • افزایش میزان تولید محصول در واحد سطح
 • مصرف آب بسیار کم
 • مدیریت راحت میزان آب، سوخت و برق

خرید و فروش خیار سبز ساده در ایران

خیار سبز ساده در ایران به طور گسترده ای خرید و فروش می شود . قیمت خیار گلخانه ای و خیار زمینی به صورت عمده در بازار کمتر از قیمت آن در فروشگا ها می باشد، عمده فروشان به علت آنکه محصول را خودشان تولید می کنند آن را به صورت عمده و با قیمت پایین تری به فروش می رسانند.

خرید و فروش خیار سبز ساده در ایران

خریداران نیز به علت آنکه هزینه کم تری را بپر دازند ترجیح می دهند محصول خود را به صورت عمده از عمده فروشان خریداری کنند و سپس آن را با قیمت بالاتر در فروشگا های خود به فروش می رسانند.

با ما در ارتباط باشید

phone ۹۸۳۵۳۸۲۷۸۲۵۵+
phone ۹۸۹۱۲۴۶۰۸۲۱۵+
phone [email protected]
phone [email protected]
phone [email protected]
GincoTrade Location یزد، میدان خاتمی، بلوار مدرس، قبل از پمپ بنزین

درباره‌ی admin2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید..!
با ما در ارتباط باشید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم