سورت خیار سبز های عرضه شده در بازار

خیار سبز های عرضه شده ای که در بازار وجود دارند قبل از هر اقدامی سورت می شوند. سورت خیار سبز باعث می شود خیار هایی که قابل استفاده نیستند و خریداران آن ها را خریداری نمی کند از مابقی محصولات جدا کند و محصول با کیفیتی وارد بازار شود.

اهمیت استفاده از دستگاه سورتینگ خیار

استفاده از دستگاه سورتینگ در محصولات خیار، از اهمیت زیادی برخور دار می باشد. سورت کردن میوه جات به معنی سایز بندی آن ها به منظور جدا سازی آن ها بر اساس حجم، اندازه و رنگ می باشد.
با سورت کردن می توان میوه ها درجه یک و با کیفیت را از بقیه میوه ها جدا کردو سورت کردن در نقش قیمت گزاری و بسته بندی محصول نقش بسزایی دارد. قیمت سورتینگ خیار با توجه به ظرفیت و کارایی آن متفاوت می باشد.

اهمیت استفاده از دستگاه سورتینگ خیار

متقاضیان برای اطلاع از قیمت سورتینگ خیار می توانند به لیست های قیمت معتبر، سایت های فروش آن و یا بازار ها مراجعه کنند. سورتینگ ها معمولا به دو دسته تقسیم می شوند:

 • سورتینگ های لیزری، رنگی
  این نوع دستگاه ها محصولات را بر اساس رنگ و حجم اسکن شده بسته بندی می کنند.
  یک مدل از این دستگاه ها بر اساس اسکن سه بعدی محصول عمل کرده و طبق شاخص که به دستگاه داده می شود، همه محصولات با آن شاخص مقایسه و در صورت مشابه نبودن جداسازی می شوند. این سورتینگ ها در حال حاظر بیشتر وارداتی هستند.
 • سورتینگ های نواری و دوار
  این مدل دستگاه ها رایج ترین و پر کاربرد ترین دستگاه های سورتینگ می باشند همچنین بر اساس حجم و سایز محصول کار جداسازی را انجام می دهد.
 • سورتینگ دوار
  این مدل سورتینگ ها شامل یک استوانه افقی می باشد که در بعضی از مواقع دارای میله های افقی باریکی هستند که با فاصله مشخص از یک دیگر قرار دارند.
  محصول بعد از وارد شدن به استوانه طی چرخشی که انجام می دهد، از لا به لای میوه ها بر اساس حجمی که دارد عبور می کند و به صورت سورت شده در می آید.
 • سورتینگ های نواری
  این نوع سورتینگ ها بر اساس سایز محصول استفاده می شود.

ساختار این نوع سورتینگ ها به گونه ای است که دارای نوار هایی هستند که با فواصل تعیین شده از همدیگر قرار دارند و محصول روی نوار ریخته شده و پس از طی کردن مسیری در سایز های مختلف جدا می شود.
دستگاه شست و شوی خیار کار را برای کسانی که از محصولات خیار به عنوان خیار شور و یا ترشی استفاده می کنند، بسیار آسان تر کرده است.

سورت خیار سبز در شرکت های تولیدی

دستگاه درجه بندی خیار و سورت خیار سبز در شرکت های تولیدی با خواص فیزیکی مانند سایز و قطر باعث سورتینگ خیار می شوند. خیار سبز از خانواده کدوئیان می باشد.
بوته خیار سبز گیاهی یک ساله است که نام علمی آن کوکومیس ساتیووس می باشد. برگ بوته خیار نسبتا کوچک و رنگ آن سبز روشن است. بریدگیهی کم عمقی برگ خیار را به 5 قسمت مثلثی شکل تقسیم می کند و قسمت وسط دارای نوک تیزی می باشد.
گل ها نر و یا ماده هستند که روی یک پایه قرار دارند. تعداد گل های نر همیشه زیاد تر از گل های ماده بوده و قبل از گل های ماده ظاهر می شود.
طول عمر بوته خیار کوتاه تر از سایر گیاهان این دسته می باشد. خیار گلخانه ای به کود زیاد و متناسب احتیاج دارد. زیرا مقدار محصول گلخانه در واحد سطح به مراتب از هوای آزاد بیشتر است.

درجه بندی کیفی محصولات یک واحد تولیدی

محصولات یک واحد تولیدی قبل از هر اقدامی درجه بندی کیفی می شوند. در فرآیند تولید محصولات، واحد کنترل کیفیت بایستی نظارت های مداوم بر فرآیند را داشته باشد.

درجه بندی کیفی محصولات یک واحد تولیدی

کارشناسان کنترل کیفیت با درجه بندی محصولات با استفاده از تجهیزات، آن ها را مورد تایید قرار می دهند.

صادرات خیار سبز های سورت شده درجه ی یک

صادرات خیار سبز های سورت شده درجه یک توسط نمایندگی ها و کسبه های قابل اطمینان به کشور های متقاضی با بهترین کیفیت انجام می شود. خیار سبز به کود های مورد نیاز خود نیاز دارد تا به خیار درجه یک تبدیل شود که عبارتنداز:

 • پتاس: پتاس در اغلب خاک های ایران به قدر کافی وجود دارد و در صورت دادن کود دامی نیز مقدار زیادی پتاس به خاک اضافه می شود.
 • ازت: از مهمترین عناصر غذایی گیاه است و در رشد و باردهی آن تاثیر مستقیم دارد. در صورت کمبود ازت ابتدا برگ های پایینی کم رنگ شده و در صورت ادامه کمبود ازت رنگ برگ ها تمام گیاه بطور یکنواخت به زردی تمایل پیدا می کند.
 • فسفر: در توسعه ریشه ها و رسد و باردهی گیاه تاثیر زیادی دارد. به همین جهت باید قبل از کشت به زمین داده شود تا در مراحل اولیه رشد بوته در دسترس گیاه باشد.
 • منیزیم: منیزیم در خیار بسیار زیاد است و علامت آن بدین صورت است که در برگ های مسن، فاصله بین رگبرگها زرد می شود. اگر این کمبود ادامه پیدا کند، در قسمت های زرد شده لکه های قهوه ای پیدا می شود و برگ حالت سوخته پیدا می کند و این امر باعث کندی رشد گیاه می شود.

قیمت گذاری برای فروش انواع خیار سبز

انواع خیار سبزهای موجود در بازار برای فروش قیمت گزاری می شوند که قیمت های هر کدام ثابت نیست. تولید خیار سبز در ایران بر اساس نیاز های موجود در بازار تقاضا صورت می گیرد.
تنوع این تولیدات منجر به جذب بازار های خرید جهانی گردیده است. خیار سبز به دلیل اینکه در ایران تولید خوبی داشته و سرمایه گزاری ویژه ای بر روی تولید آن صورت گفته در حال حاضر به کشور های مختلف دنیا عرضه می شود.

قیمت گذاری برای فروش انواع خیار سبز

خیار گلخانه ای از جمله مهمترین محصولات صادراتی می باشد که ایرانی ها در فروش صادراتی آن نقش دارند. زیرا تولید خیار در محیط گلخانه به میزان قابل توجه ای کیفیت محصول را افزایش می دهد.
خیار گلخانه ای امروزه مورد توجه کشور های دیگر قرار گرفته است، صادر کننده ها می توانندمحصولات با کیفیت و درجه یکی را به آن ها ارائه دهند. فروش خیار در بازار جهانی از مهمترین موضوعاتی است که امروزه توسط شرکت های بزرگ و خصوصی دنبال می شود.

با ما در ارتباط باشید

phone ۹۸۳۵۳۸۲۷۸۲۵۵+
phone ۹۸۹۱۲۴۶۰۸۲۱۵+
phone [email protected]
phone [email protected]
phone [email protected]
GincoTrade Location یزد، میدان خاتمی، بلوار مدرس، قبل از پمپ بنزین

درباره‌ی admin2

همچنین ببینید

مرکز پخش خیار سبز هشت بندی در ایران

مرکز پخش خیار سبز هشت بندی در ایران

برای خرید خیار سبز هشت بندی می توان از مراکز پخش و میدان های تره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید..!
با ما در ارتباط باشید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم